Právo užívat obecní symboly uděluje předseda Poslanecké sněmovny na základě doporučení Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Žádosti o udělení obecních symbolů projednává Podvýbor pro heraldiku a vexilologii, který je součástí VVVKMT. Jednání podvýboru jsou neveřejná.
Autor návrhů znaku a praporu je Stanislav Kasík - Heraldická kancelář "DAUPHIN", U Hřiště 1995, Roudnice nad Labem.
Stříbrno-zeleně čtyřikrát lomeně dělený štít. Nahoře sedmkrát lomené zelené břevno, dole tři (2,1) zlaté, červeně vyložené zavřené koruny s pěti viditelnými půloblouky. Symbol (znak) schválen dne 27.04.1999.
List tvoří žerďový pilovitý zelený pruh široký jednu třetinu délky listu se čtyřmi zuby sahajícími do poloviny délky listu na které navazuje z třetí šestiny horního a dolního okraje sedmkrát lomený bílý pruh, ze čtvrté šestiny horního a dolního okraje sedmkrát lomený zelený pruh a bílá vlající část. V žerďovém pruhu pod sebou tři žluté červeně vyložené zavřené koruny s pěti viditelnými půloblouky. Poměr šířky k délce listu je 2:3. Symbol (znak) schválen dne 27.04.1999.
Oficiální kronika obce je vedena od roku 1973. Prvním kronikářem byl Oldřich Lomoz. Vedení kroniky měly v období 1974-2007 dále na starost: Anna Morávková, Věra Nováková a Jana Vlková. Od roku 2008 kronika jako taková vedena nebyla - o podklady k zápisům a přílohy se starali Josef a Radek Kozlíkovi. Od května 2018 převzala vedení kroniky obce Lucie Slavková.
Kronika obce včetně příloh za období 1973-1988 byla v roce 2017 uložena do péče Archivu měst Ústí nad Labem.
Eviduje se taktéž "kronika" Josefa Johna, avšak u obce byly nalezeny pouze kusé poznámky.
Plán spolupráce s místním občanem na vydání publikace o předválečné historii Libouchce vyšel - publikace "Libouchec-Königswald v pojetí času", jejímž autorem je místní občan, Jiří Daňhel, byla slavnostně zveřejněna dne 12.8.2017 - během měsíce se prodalo všech 200 výtisků, další dotisk byl zcela vyprodán. Jiří Daňhel provozuje badatelskou činnost i nadále, publikaci rozšířil o další vydání knihy, které je však soukromé.
Za finanční podpory Česko-německého fondu budocnosti a obce Libouchec vzniká v průběhu roku 2020 fotokniha s obrázky a popisky historických míst Libouchce. K prodeji je již jen pár výtisků.
(citace ze zákona o kronikách obcí)
Pamětní kniha obce je vedena od roku 1960 - bohužel, poslední zápis byl zaznamenán v roce 1988. Díky schválení udělování Ceny obce se nyní v pamětní knize zaznamenalo slavnostní předání ceny dne 12.8.2017 udělené Jiřímu Daňhelovi.
Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Ať už se nacházíte kdekoliv, nikdy nevíte co se může stát.
Mobilní aplikace Záchranka je ve Vašem mobilním telefonu vždy připravena pro rychlé kontaktování Zdravotnické záchranné služby.